українською
english
Головна
Замовники
Фотогалерея
Контакти
(032)

295-51-05

Науково-дослідне виробниче підприємство Екологія
Наша історія
Ліцензії та сертифікати
Фахівці
Обладнання

НОВИНКА
Вимірювання ЕМВ
4G,5G,6G;

Вимірювання
в сфері
нерухомості

Охорона праці

Охорона
навколишнього
середовища

Промислова та
техногенна безпека

Охорона праці

Атестація робочих місць

ТзОВ "НДВП "Екологія" пропонує послуги по атестації робочих місць:

 • Консультації при складанні наказу про проведення атестації робочих місць.
 • Визначення та оформлення переліку робочих місць, що підлягають атестації.
 • Санітарно-гігієнічні дослідження фізико-хімічних факторів виробничого середовища і трудового процесу.
 • Дослідження важкості та напруженості трудового процесу на робочому місці.
 • Оформлення протоколів досліджень за формами, затвердженими Міністерством охорони здоров'я України.
 • Дослідження повноти зайнятості робочого дня з визначенням тривалості дії виробничого фактора (фотографія робочого дня).
 • Складання "Карти умов праці".
 • Проведення розрахунків доплат до тарифних ставок та тривалості додаткової відпустки за роботу в шкідливих умовах.
 • Складання переліків робочих місць, яким пропонується пільгове пенсійне забезпечення (Списки №1, 2).
 • Складання переліків робочих місць, яким пропонується пільги та компенсації,передбачені законодавством (доплата, додаткові дні відпустки, безкоштовне спецхарчування).
 • Консультації при оформленні та видачі наказу про результати проведення атестації.

Кому це потрібно?

Мета проведення атестації робочих місць - оформити правові підстави надання на підприємстві передбачених законом гарантій і компенсацій для працівників із шкідливими та небезпечними умовами праці.

Роботодавець повинен організувати на своєму підприємстві атестацію робочих місць, якщо його виробництво (техпроцеси, обладнання, сировина, продукція) є потенційним джерелом шкідливих та небезпечних факторів, які можуть несприятливо впливати на здоров'я працівників (п.1.Порядку №442).

Правовою підставою для проведення таких атестацій служать нормативні акти з питань охорони і гігієни праці, а також списки виробництв, професій та посад із шкідливими умовами праці (п.1.2 Рекомендацій №41).

Для того щоб з'ясувати, чи потрібно проводити атестацію, підприємство з небезпечним або шкідливим виробництвом вивчає норми охорони та гігієни праці щодо свого виробництва, а також:

 • Списки виробництв, професій та посад, що дають право на пільги при отриманні пенсії за віком, затверджені Постановою №36.
 • Переліки робіт, на яких встановлюється підвищена оплата праці (наприклад, переліки таких робіт у будівництві, затверджений постановою №576).
 • Список виробництв, робіт, професій та посад, робота на яких дає право на додаткову відпустку (Постанова №1290).
 • Перелік №4430-87, що містить назви хімічних речовин, при роботі з якими рекомендується видавати молоко.

Знайшовши в цих документах роботи, фактори, професії, які є на робочих місцях його підприємства, роботодавець проводить атестацію таких місць. Причому атестація повинна проводитися незалежно від того, є роботодавець юридичною особою чи приватним підприємцем.

Як проводиться атестація робочих місць?

Основні нормативні документи, що регулюють процес проведення атестації робочих місць на підприємстві, - Постанова №442 та Рекомендації №41. Проведення атестації оформляється наказом керівника, у якому вказується склад атестаційної комісії, порядок проведення досліджень робочих місць і т.д.

Атестація робочих місць проводиться не рідше одного разу на 5 років. Частіше атестація може проводитися, якщо це прямо передбачено колективним договором підприємства. Позачергова атестація може бути проведена в тому випадку, якщо умови праці на підприємстві істотно змінилися.

Для санітарно-гігієнічних досліджень при атестації залучаються лабораторії, які атестовані Державним центром стандартизації, метрології та сертифікації і мають свідоцтво МОЗ України на право проведення досліджень з метою атестації.

Якщо атестацію не проводити, які можуть бути наслідки?

По-перше, якщо атестація не проводилася, але підприємство несе затрати на виплату компенсацій і надання гарантій працівникам (додаткові відпустки, підвищена оплата праці, спецодяг і т.д.) при перевірці можуть виникнути питання з приводу правомірності таких виплат, а також проблеми з оподаткуванням таких виплат.

По-друге, якщо підприємство не проведе атестацію і не надаватиме працівникам належні гарантії та виплачуватиме компенсації, то кожний працівник, що працює в шкідливих умовах може звернутися до суду і вимагати відшкодування матеріального і морального збитку. У такому разі не проведення атестації не тільки не врятує роботодавця від відповідальності, але навпаки стане доказом його провини.

По-третє, непроведення атестації робочих місць є порушенням законодавства про охорну праці, зокрема Постанови №442. Порушник - керівник підприємства може бути притягнений до адміністративної відповідальності у вигляді сплати штрафу від 2 до 5 НМДГ (ч.2 ст.41 КУпАП).

Відео презентація

Відео
презентація

Збільшити

Карта доїзду до офісу

Державна податкова служба України

© ТзОВ Науково-дослідне виробниче підприємство Екологія

   79057, м. Львів, вул. Антоновича, 128

Е-mail: ecology2@ukr.net
Сайт: www.ecology.lviv.ua
Телефони: 8 (032) 295-51-05

© Вікторія