українською
english
Головна
Замовники
Фотогалерея
Контакти
(032)

295-51-05

Науково-дослідне виробниче підприємство Екологія
Наша історія
Ліцензії та нагороди
Фахівці
Обладнання

Охорона праці

Охорона
навколишнього
середовища

Екологічний
аудит

Промислова та
техногенна безпека

Міжнародні
сертифікати

Охорона праці

Атестація робочих місць

ТзОВ "НДВП "Екологія" пропонує послуги по атестації робочих місць:

 • Консультації при складанні наказу про проведення атестації робочих місць.
 • Визначення та оформлення переліку робочих місць, що підлягають атестації.
 • Санітарно-гігієнічні дослідження фізико-хімічних факторів виробничого середовища і трудового процесу.
 • Дослідження важкості та напруженості трудового процесу на робочому місці.
 • Оформлення протоколів досліджень за формами, затвердженими Міністерством охорони здоров'я України.
 • Дослідження повноти зайнятості робочого дня з визначенням тривалості дії виробничого фактора (фотографія робочого дня).
 • Складання "Карти умов праці".
 • Проведення розрахунків доплат до тарифних ставок та тривалості додаткової відпустки за роботу в шкідливих умовах.
 • Складання переліків робочих місць, яким пропонується пільгове пенсійне забезпечення (Списки №1, 2).
 • Складання переліків робочих місць, яким пропонується пільги та компенсації,передбачені законодавством (доплата, додаткові дні відпустки, безкоштовне спецхарчування).
 • Консультації при оформленні та видачі наказу про результати проведення атестації.

Кому це потрібно?

Мета проведення атестації робочих місць - оформити правові підстави надання на підприємстві передбачених законом гарантій і компенсацій для працівників із шкідливими та небезпечними умовами праці.

Роботодавець повинен організувати на своєму підприємстві атестацію робочих місць, якщо його виробництво (техпроцеси, обладнання, сировина, продукція) є потенційним джерелом шкідливих та небезпечних факторів, які можуть несприятливо впливати на здоров'я працівників (п.1.Порядку №442).

Правовою підставою для проведення таких атестацій служать нормативні акти з питань охорони і гігієни праці, а також списки виробництв, професій та посад із шкідливими умовами праці (п.1.2 Рекомендацій №41).

Для того щоб з'ясувати, чи потрібно проводити атестацію, підприємство з небезпечним або шкідливим виробництвом вивчає норми охорони та гігієни праці щодо свого виробництва, а також:

 • Списки виробництв, професій та посад, що дають право на пільги при отриманні пенсії за віком, затверджені Постановою №36.
 • Переліки робіт, на яких встановлюється підвищена оплата праці (наприклад, переліки таких робіт у будівництві, затверджений постановою №576).
 • Список виробництв, робіт, професій та посад, робота на яких дає право на додаткову відпустку (Постанова №1290).
 • Перелік №4430-87, що містить назви хімічних речовин, при роботі з якими рекомендується видавати молоко.

Знайшовши в цих документах роботи, фактори, професії, які є на робочих місцях його підприємства, роботодавець проводить атестацію таких місць. Причому атестація повинна проводитися незалежно від того, є роботодавець юридичною особою чи приватним підприємцем.

Як проводиться атестація робочих місць?

Основні нормативні документи, що регулюють процес проведення атестації робочих місць на підприємстві, - Постанова №442 та Рекомендації №41. Проведення атестації оформляється наказом керівника, у якому вказується склад атестаційної комісії, порядок проведення досліджень робочих місць і т.д.

Атестація робочих місць проводиться не рідше одного разу на 5 років. Частіше атестація може проводитися, якщо це прямо передбачено колективним договором підприємства. Позачергова атестація може бути проведена в тому випадку, якщо умови праці на підприємстві істотно змінилися.

Для санітарно-гігієнічних досліджень при атестації залучаються лабораторії, які атестовані Державним центром стандартизації, метрології та сертифікації і мають свідоцтво МОЗ України на право проведення досліджень з метою атестації.

Якщо атестацію не проводити, які можуть бути наслідки?

По-перше, якщо атестація не проводилася, але підприємство несе затрати на виплату компенсацій і надання гарантій працівникам (додаткові відпустки, підвищена оплата праці, спецодяг і т.д.) при перевірці можуть виникнути питання з приводу правомірності таких виплат, а також проблеми з оподаткуванням таких виплат.

По-друге, якщо підприємство не проведе атестацію і не надаватиме працівникам належні гарантії та виплачуватиме компенсації, то кожний працівник, що працює в шкідливих умовах може звернутися до суду і вимагати відшкодування матеріального і морального збитку. У такому разі не проведення атестації не тільки не врятує роботодавця від відповідальності, але навпаки стане доказом його провини.

По-третє, непроведення атестації робочих місць є порушенням законодавства про охорну праці, зокрема Постанови №442. Порушник - керівник підприємства може бути притягнений до адміністративної відповідальності у вигляді сплати штрафу від 2 до 5 НМДГ (ч.2 ст.41 КУпАП).

Відео презентація

Відео
презентація

Збільшити

Карта доїзду до офісу

Державна податкова служба України

© ТзОВ Науково-дослідне виробниче підприємство Екологія

   79057, м. Львів, вул. Антоновича, 128

Е-mail: ecology2@ukr.net
Сайт: www.ecology.lviv.ua
Телефони: 8 (032) 295-51-05

© Вікторія